اقامت گرجستان 

تغییرات قوانین جدید اقامتی گرجستان

public service hall
اقامت گرجستان 

دریافت اقامت گرجستان به 7 روش

هزینه های پایین زندگی، شرایط اقتصادی مناسب، آزادی، امنیت و… از جمله دلایلی بوده که در چند سال اخیر باعث افزایش متقاضیان اقامت گرجستان در ایران شده است. علاوه بر نکات گفته شده، به تازگی زمزمه هایی از پیوستن کشور گرجستان به اتحادیه اروپا شنیده میشود که این موضوع باعث ایجاد همهمه ای عجیب در متقاضیان شده.

دلیل این تعجیل نیز این است که در صورت پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا، افراد دارای اقامت گرجستان از امتیازات ویژه ای برخوردار میشوند و همینطور روند دریافت این اقامت برای دیگر افراد سخت و پیچیده تر خواهد شد. در این مقاله قصد داریم تا به صورت جامع اما مختصر چگونگی دریافت اقامت گرجستان به طرق مختلف را به شما آموزش دهیم. اما قبل از آن باید کمی بیشتر در مورد خود واژه اقامت بدانید.

تفاوت اقامت گرجستان با شهروندی این کشور چیست؟

متأسفانه بسیاری از شرکت های سودجویی که در زمینه دریافت اقامت کشور گرجستان برای افراد مقیم ایران فعالیت میکنند، به آنها اطلاع دقیقی در مورد تفاوت اقامت و شهروندی گرجستان ارائه نمیکنند.

باید بدانید که منظور از اقامت، دریافت اجازه زندگی برای یک یا چند سال در کشوری خارجی است. فردی که اقامت یک کشور را به دست بیاورد، به غیر از پاسپورت و حق رأی، از تمامی حقوق شهروندی آن کشور برخوردار میشود. اما در مقابل، واژه شهروندی به معنای دریافت اقامت دائم، همراه با حق رأی و پاسپورت کشور مذکور است.

البته افرادی که توانسته اند اقامت یک کشور را دریافت کنند میتوانند بنا به شرایط و قوانین موجود برای تمدید آن نیز دست به اقدام بزنند و در نهایت اقامت دائم (شهروندی) دریافت کنند.

به چند روش میتوان اقامت کشور گرجستان را دریافت کرد؟

تمامی آنها را به همراه جزییات در ادامه مطالعه میکنید.